וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחרות פרסי האפי 2023 למהלכי שיווק מבריקים יוצאת לדרך

עודכן לאחרונה: 29.5.2023 / 10:19

הנהלת תחרות האפי בישראל מכריזה על שינויים דרמטיים בתחרות וקוראת למפרסמים, מנכ"לים, סמנכ"לי שיווק ומשרדי פרסום לקחת בה חלק כדי להאדיר את העשייה השיווקית והעסקית בישראל

אם אינכם רואים את התמונות והסרטונים בעמוד זה, אנא כבו את חוסם הפרסומות.

טקס פרסי האפי 2022.. עזרא לוי,
טקס פרסי האפי 2022./עזרא לוי

הבוקר הודיעו איגוד השיווק הישראלי, איגוד חברות הפרסום והמרכז הישראלי לניהול (המי"ל) על תחילת הגשת העבודות לתחרות האפי 2023, הבוחנת מהלכי שיווק אפקטיביים ונותנת במה לקמפיינים הטובים ביותר ולאנשים שעומדים מאחוריהם.

ה- Effie Awards היא תחרות בינלאומית המתקיימת ביותר מ-50 מדינות ובהן ישראל, במטרה לקדם ולהעצים מהלכי שיווק מוצלחים ואפקטיביים, ולתת הוקרה לחברות והמותגים שהובילו אותם. התחרות הפכה עם השנים למשמעותית ויוקרתית בקרב כל העוסקים בעשייה השיווקית ובתעשיית השיווק והפרסום בישראל.

כבכל שנה, יוכלו החברות המשתתפות להגיש את מהלכי השיווק האפקטיביים שלהן ואת תוצאותיהם, במסגרת הכוללת 21 קטגוריות: מוצרי מזון, משקאות, תקשורת ומדיה, פיננסים, קמעונאות, רכב ותחבורה, חדשנות מדיה, חברות ומוצרים דיגיטליים ועוד, לצד קטגוריית הפלטינום, אשר בוחנת הישגים שיווקיים ארוכי טווח הנמדדים לאורך זמן (בין 3 - 5 שנים).

פרסי האפי מוענקים לאחר תהליך שיפוט קפדני המבוסס על מדדים בינלאומיים. השיפוט מתייחס לאסטרטגיה השיווקית של המהלך, לביצוע היצירתי ולהשפעתם על התוצאות העסקיות. חבר השופטים כולל בכירים ובכירות מעולם השיווק, אנשי/ות מקצוע בתעשייה ונציגי ונציגות אקדמיה.

טעימה מהקמפיינים שזכו בתחרות בשנה שעברה

בטקס חלוקת פרסי האפי 2022, תנובה הייתה הזוכה הגדולה של הערב, כשקטפה את הזהב בקטגוריית הפלטינום על הישג שיווקי מרשים לאורך שנים תחת הכותרת: "מחברת החלב של ישראל למעצמת חלבון חלופי".

תנובה זכתה גם בפרס הגרנד אפי על המהלך השיווקי המוצלח "סערה בכוס קפה, סדרת בריסטה של תנובה Alternative", המבססת את ההובלה של תנובה בשוק תחליפי החלב, שאף זכה בפרס הזהב בקטגוריית המשקאות. תנובה אף זכתה בפרס הזהב בקטגוריית מזון עם המהלך: "גדלנו והבנו: טל העמק - גבינה צהובה למבוגרים". כל המהלכים הזוכים של תנובה הם בהובלת קבוצת McCann.

הקמפיין הזוכה של תנובה Alternative בקטגוריית משקאות

בנק מזרחי טפחות ומשרד הפרסום ראובני פרידן IPG זכו בזהב בקטגוריית פיננסים עם המהלך: "להתקדם ולהישאר בן אדם"

קימברלי קלארק וקבוצת McCann זכו בזהב בקטגוריית מוצרי חשמל, אלקטרוניקה ומוצרים לבית עם המהלך: "המשפחתיזם של ניקול"

המשביר 365 החזקות בע"מ וקבוצת McCann זכו בזהב בקטגוריית פעילות חברתית וציבורית - מגזר עסקי, עם המהלך: " ל.א לאלימות נגד נשים"

הקמפיין הזוכה בקטגוריית פעילות חברתית וציבורית עם המהלך: "ל.א לאלימות נגד נשים". המשביר 365 וקבוצת McCann,
הקמפיין הזוכה בקטגוריית פעילות חברתית וציבורית עם המהלך: "ל.א לאלימות נגד נשים"/המשביר 365 וקבוצת McCann

עמותת יד שרה ומשרד הפרסום ראובני פרידן IPG זכו בזהב בקטגוריית פעילות חברתית וציבורית עם המהלך: "מגפת הבדידות"

אז מה חדש בתחרות פרסי האפי הישראלית?

השנה, לאחר קבלת מסקנות הוועדה הייעודית שהוקמה לצורך שיפור התחרות, ולאחר פגישות עם בכירי המשק ומנכ"לי משרדי הפרסום, החליטה הנהלת התחרות יחד עם יו"ר התחרות, מר אילן סיגל, מנכ"ל פלאפון ו-yes, על מספר שינויים דרמטיים:

 • טפסי ההגשה עברו שינוי כדי שההגשה תהיה נגישה, קצרה וקלה לאנשי ונשות השיווק והפרסום.
 • הוזלה של 50% במחיר הגשת עבודה ראשונה בשלב א', למעט קטגוריות הפלטינום ועמותות.
 • בכדי לתת מענה למהלכים שהתקיימו על קו התפר בין השנים 2022-2023, ניתנת השנה אפשרות להגיש מהלכים שהחלו בסוף שנת 2022 ונמשכו בשנת 2023, עד סוף חודש מרץ.
 • גם השנה השיפוט ייערך בשני סבבים, אחד בזום והשני פרונטלית. לכל חדר דיונים יתמנה יו"ר אשר יקפיד על כך שהדיון יהיה מקצועי. רק לאחר דיון מעמיק בכל עבודה השופטים יעניקו את ציוני העבודות.
 • מהלכים להאדרת החברות המפרסמות וסמנכ"לי השיווק שלהן במדיה.
 • שינוי פורמט טקס ההכרזה על הזוכים.

איך מגישים מועמדים לתחרות האפי?

תהליך הגשת המועמדויות יסתיים ב-1 באוגוסט, כאשר מיד לאחריו יחל תהליך השיפוט המורכב כאמור משני סבבים:

 • בסבב הראשון יבחנו העבודות על ידי נבחרת של למעלה מ-60 שופטים, בכירים ובכירות בעולמות השיווק, אנשי/ות מקצוע בתעשייה ובאקדמיה, אשר ינקדו את העבודות לפי קריטריונים שנקבעו על ידי הנהלת התחרות הבינלאומית.
 • בסבב השני, אשר יחול בחודש אוקטובר, יערך שלב השיפוט הפרונטלי שבו יפגשו השופטים וידונו בעבודות שעלו לגמר.

אילן סיגל, יו"ר תחרות האפי ומנכ"ל פלאפון ו- yes: "אני גאה לשמש לראשונה כיו"ר התחרות היוקרתית והחשובה בעולם השיווק הישראלי. תחום השיווק הולך ונהיה מאתגר במציאות הטכנולוגית, התקשורתית והפרסומית המשתנה של ימינו. זה דורש יצירתיות ותעוזה של אנשי השיווק והפרסום, המביאים לידי ביטוי את היכולות שלהם ומשפיעים באופן דרמטי על הארגון והחברה. השנה קידמנו מהלכים שינגישו ויקלו על ההשתתפות בתחרות. אני מזמין את כולם וקורא לקחת חלק באפי השנה ולחשוף את המהלכים הבולטים של 2022. משהו טוב קורה בתחרות האפי."

כבכל שנה, ידרג צוות שיפוט מיוחד המורכב ממנכ"לים/ות מהבכירים/ות במשק, את המהלכים שעלו לגמר בקטגורית הפלטינום היוקרתית Effie Platinum - Sustained Success.

טקס הכרזת הזוכים בתחרות האפי עתיד להתקיים בנובמבר 2023.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  3
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully