וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עופרי שבו, סמנכ"ל שיווק שטראוס קפה, נבחר לאיש השיווק של חודש פברואר 2024

עודכן לאחרונה: 4.3.2024 / 13:23

עופרי שבו, סמנכ"ל השיווק של שטראוס קפה, נבחר על ידי ועדת השיווק של איגוד השיווק הישראלי לאיש השיווק של חודש פברואר 2024. זאת בזכות הובלת מהלך שיווקי יצירתי וחדשני שהצליח לחבר מחדש את המותג טורקי עלית לרוח הישראלית ולאתוס הלאומי

עופרי שבו, סמנכ"ל שטראוס קפה.. יח"צ,
עופרי שבו, סמנכ"ל שטראוס קפה./יח"צ

מלחמת חרבות ברזל ארגנה מחדש את העולם במחנות של תומכי ישראל ומתנגדיה. המהלך יצא לפועל על רקע התקררות היחסים בין ישראל לטורקיה בעקבות מלחמת חרבות הברזל. טורקיה שויכה באופן מובהק למחנה המתנגדות. בתגובה לשיח ברשתות החברתיות שקרא להסרת המילה "טורקי" ממותג הקפה השחור של החברה, הוביל עופרי מהלך שיווקי יוצא דופן שכלל החלפה זמנית של שם המותג במסרים מאחדים וחזקים הקשורים לרוח הישראלית.

המהלך כלל הסרה זמנית של שם המותג מאריזות הקפה והחלפתו במסרים: עם ישראל חי; דור הניצחון; חזקים ביחד; אין לנו ארץ אחרת. המהלך תוקשר בקמפיין חוצות רחב היקף, בשיתופי פעולה עם גופים לאומיים ועוד.

מהדורת מלחמה, קפה טורקי עלית. סטודיו שטראוס,
מהדורת מלחמה, קפה טורקי עלית/סטודיו שטראוס

התוצאות כללו גידול במכירות, יותר מ-60 פרסומים וכתבות אודות המהלך התפרסמו בכלי התקשורת, גידול של פי 34 בשיח אודות המותג ברשתות החברתיות, וחשיפה תקשורתית חסרת תקדים שהוערכה בכ-1.5 מיליון שקל עלות מדיה. הנ"ל גבוה פי 30 משווי חשיפה אורגנית ממוצעת במהלכי פרסום. בנוסף, המהלך הצליח לייצר 5% עלייה במכירות. עופרי הצליח להפוך משבר פוטנציאלי להזדמנות לחיזוק המותג וחיבורו לציבור בישראל, והוכיח יכולת שיווקית ויצירתית מעולה.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

תרפיית מציאות מדומה: טיפול להתמודדות עם חרדה

בשיתוף zap doctors

עופרי שבו, סמנכ"ל שיווק שטראוס קפה: "כבר 60 שנה שקפה טורקי נמצא ברגעים הכי ישראליים שלנו, אלו המהווים חלק מהאתוס של הארץ הזו: הקפה שאנחנו פוגשים אצל סבא וסבתא בתור ילדים, הקפה של הצבא, הקפה של הטיולים בארץ, הקפה שמתגעגעים אליו בחו"ל, הקפה של לפני מבחנים באוניברסיטה או לפני ראיון עבודה חשוב - זה הקפה שלנו, מכאן, ואין כזה דומה בשום מקום אחר בעולם. לא בשיטת ההכנה, לא בטעם, לא ברגעים שהוא מזכיר לנו הישראלים.

ה-7 לאוקטובר שינה את האתוס הישראלי לנצח. האתוס שהילדים שלי יגדלו עליו יהיה אחר מהאתוס שעליו אני גדלתי. כדי שמותגים גדולים ימשיכו להיות כאלו, הם חייבים לעשות מהלכים אמיצים המתחברים באופן עמוק ושורשי לתרבות שבקרבה הם חיים.

לכן, כשגל המחאה החל להתפשט ברשתות החברתיות ואלפי צרכנים קראו לנו לשנות את שם המותג, הבנו שלצד הסיכון שבשינוי שם המותג, יש לנו הזדמנות משמעותית להמשיך להיות אמפטיים , אותנטיים ורלוונטיים גם בתקופה כל כך מורכבת המעצבת מחדש את אותו אתוס ישראלי עליו נשען המותג שלנו. לכן, החלטנו להוריד את שם המותג ולהחליפו בביטויי לשון ישראליים מאחדים ורלוונטיים מאד לתקופה.

מנימוקי ועדת השיווק

"עופרי ראוי לציון לשבח על תפיסה שיווקית יוצאת דופן במהלך שהוביל לאחרונה במותג טורקי עלית. עופרי הפך משבר פוטנציאלי להצלחה שיווקית יוצאת דופן, תוך התחשבות בצרכי המותג והציבור הישראלי. עופרי הפגין אומץ לב ראוי לציון, כאשר בחר לנצל את המותג הישראלי ביותר להעברת מסרים חברתיים חשובים בתקופה רגישה זו. הוא גילה תושייה ויצירתיות בבחירת המסרים ואופן העברתם לציבור. המהלך זכה להיענות חסרת תקדים מהתקשורת והציבור, והביא לחיזוק משמעותי של המותג טורקי עלית ושל החיבור הרגשי שלו לחברה בישראל."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully